بازسازی اماکن پزشکی

اگر برای خیلی از ساختمان ها،بازسازی جنبه زیباسازی و تغییر حال و هوا را داشته باشد. برای کلینیک ها و مطب های پزشکی وجود ساختمانی تمیز و بدون آسیب از اولویت های فعالیت است. به همین خاطر است که بازسازی ساختمان های پزشکی اهمست بسیاری دارد.در این مقاله به بازسازی اماکن پزشکی می پردازیم.

از دید مراجعه کننده معماری و دکوراسیون یک مطب اهمیت دارد. توجه داشته باشید که ویترین کار شما نشان دهنده حرفه ای بودن شما است. زیبایی و تمیزی یک مطب به بمیار حس آرامش می دهند. اطمینان پیدا میکند که در جایی بهداشتی قرار دارد.

از مسائل مهم در طراحی کلینیک، کاربردی کردن فضاهای موجود در مطب با توجه به تعداد مراجعان و همچنین خدماتی که در کلینیک ارائه می دهد، است.

بازسازی اماکن پزشکی

عوامل مهم در بازسازی اماکن پزشکی

در بازسازی ساختمان و یا تعمیرات عواملی دخیل هستند که عبارتند از :

-متراژ ساختمان

-دیوارهای بیرونی ساختمان و نوع ساخت آنها

-کاربری ساختمان

-سبک و مدل سازه

-فضاهای جانبی ساختمان

-فضاهای داخلی

-تعداد اتاقها

در بازسازی تمامی ساختمان ها به عنوان مثال بازسازی کلینیک و مطب پزشکی، مهمترین مرحله قبل از هرچیزی ایده و طرح اولیه کار است.

اثرات زیست محیطی بازسازی ساختمان

از نظر زیست محیطی، حفظ و استفاده مجدد و بازسازی هرچیزی که در محیط وجود دارد. با توجه به نیاز کمتر به مصرف انرژی، به نسبت تخریب و یا ساختمان آن از ایتدا گزینه بهتر و به صرفه به نظر می آید. در مورد مطب پزشک افراد مراجعه کننده مختلفی دارد. که باید نوع ساختمان به گونه ای باشد که تاثیر مثبت و آرامش بخشی در روحیه آن ها بگذازد.

اولویت ها در بازسازی ساختمان

در هرکاری مهمترین مسئله، اولویت ها و موارد اولیه است.تیم تخصصی باز سازی ساختمان کارمانی،  با توجه به مهارت های کسب شده در طی پروژه های بازسازی کلینیک و دیگر پروژه ها با کمک تست های روانشناختی قادر است. از نیاز ها، علایق و خصوصیات شما مطلع شود تا بتواند در ارائه طرح اولیه برای نوسازی بنا، بهترین کار را انجام دهد.

 

بازسازی مطب امروزه به یکی از اساسی ترین فعالیت هایی تبدیل شده است. که هر پزشکی به دلیل پرکاری ممکن است. برای بازسازی و زیباسازی فضای مورد نظر خود فکری نکنند. تا زمانی که مشکلاتی از قبیل خرابی دیوارها به وجود بیاید. بازسازی و مرمت مطب ها و یا کلینیک ها بسیار اهمیت دارد. به این دلیل که اگر بیماران فضا و محیط را به خوبی مشاهده نکنند قطعا دیگر به این محیط نخواهند آمد.

زیبا بودن طراحی های به کار رفته در مطب برای یک بیمار اهمیت به سزایی دارد. همچنین دارا بودن یک ویترین کار در مطب میتواند نوجه بیمار را جلب کند. همچنین زیبایی و آرامش در مطب یک پزشک می تواند برای بیمار از درد تا حدی کم کند. تغییر دکوراسیون در هر مطب بسته به نحوه فعالیت آن متفاوت خواهد بود .

نکاتی که به هنگام بازسازی مطب مهم است :

توجه به رنگ بندی :

با توجه به این که در مطب های بسیاری از قبیل مطب دندان پزشکی و چشم پزشکی وجود دارند، رنگ بندی و ایده هایی که در این مکان در نظر گرفته می شود، از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از توناژهای گرم در رنگ بندی ها می تواند آرامش و آسایش خاصی را به بیماران بدهد.

توجه به رنگ بندی

طراحی دکور :

یکی دیگر از موارد بسیار قابل توجه و مهم در بازسازی مطب و کلینیک ها طراحی منحصر به فرد آنها به سبک مدرن می باشد. بنا به سلیقه شخصی هر پزشکی که مطب و ساختمان برای خودش باشد. دکور فضای هر مطب متفاوت می باشد. در نتیجه برخی از پزشکان علاوه بر استفاده از طره های کلاسیک یا مدرن به صورت مجزا اقدام به طراحی در محیط خود می کند.

طراحی دکور

 

بازسازی مطب خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی کارمانی بسپارید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 11 =