بازسازی در مشهد

اگر تصمیم به بازسازی دارید باید این موارد را بدانید:

گروه معماری  و دکوراسیون داخلی کارمانی در دپارتمان تخصصی بازسازی که متشکل از تیم های تخصصی این امر است، آماده ارائه خدمات می باشد

در دپارتمان بازسازی تخصصی کارمانی پروژه های ساختمانی با کاربری های :

  • بازسازی مسکونی
  • بازسازی تجاری و اداری
  • بازسازی ویلا و فضای سبز

بصورت کاملا تخصصی با تیم های مجزا در برداشت های اولیه برای زیرساخت های پروژه ایجاد شده است.

بازسازی منازل مسکونی:

1- ابتدا برای بازسازی منازل مسکونی محاسبه زمان، هزینه و بالا بردن سطح کیفیت بنا باید در دستور کار قرار بگیرد.
2-بررسی نوع سازه و مقاوت تیرها و ستون ها و وارد شدن باربه تیرها از اهمیت زیادی برخوردار است.
3-تخریب دیوارها و سقف ها باید با بررسی تاسیسات ساختمان (لوله های آب گرم و سرد)،نوع سیستم سرمایش و گرمایش،تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی ساختمان باشد که در نهایت آسیبی بر تاسیسات وارد نشود و هزینه اضافی ایجاد نگردد زیرا ناآگاهی از این امر خسارات مالی زیادی به دنبال دارد.
4-تغییرات در سقف براساس نوع سقف وبررسی نوع دیوارها(باربر یا غیر باربر و دیوار برشی و وال پستها ) از اهمیت بالایی برخوردار است.
5-منطبق کردن پلان جدید با جابجایی دیوارهای قبلی حایز اهمیت است. مجوز گرفتن از مهندس سازه از این رو مهم است که با محاسبه نیروی وارده بر تیرها و جابجایی ستونها از پایه بسیار حیاتی است.
6- استفاده منابع انسانی ماهر در هر قسمت از تقسیم کار باید به طور دقیق باشد.
7- تا آنجایی که بحث محاسبه بارها وتشخیص نوع اسکلت به توافقات طرفین رسید بعد از آن،باید به سراغ تخریب بنا رفت.
8-در این مرحله،ایجاد فضاهای جدید و استفاده از متریال و طراحی داخی انجام میگیرد. (در این مورد قطعا بازسازی براساس سلایق و خواسته های کارفرماست.)

بازسازی در مشهد

بعد از مراحل بازسازی مورد که بسیار اهمیت دارد که کارفرما به سبب همبن تغییرات درگیر بازسازی شده است معماری داخل منرل است که چه اتفاقی برای این فضا بیفتد تا مطلوب کارفرما و اهالی آن منزل مسکونی شود.

معماری داخی:

در معماری داخلی چه اتفاقی می افتد:

1- رفع نیازات کارفرما درخصوص فضاهی فیزیکی باید براساس سلایق ایشان باشد
2-ایجاد فضاهایی داخلی، انتخاب نوع متریالها باید به گونه ای انتخاب شود که از لحاظ اقتصادی برای کارفرما پرهزینه نباشد.

ورود به بحث معماری داخلی فضا ها در روند بازسازی:

1- معماری و دکوراسیون داخلی در آشپزخانه چه تعییرات و تحولاتی ایجاد می کند:

الف) طراح باید به ایجاد فضاهایی برای تامین نیازهای پخت وپز و براساس ایجاد رنگها و متریال هایی مطلوب برای آشپزخانه فکر کند. امروزه به دلیل همسان بودن زن و مرد در جوامع و بیرون از خانه بودن خانم ها از خانه و ایجاد آشپزخانه ها و رستورانها در سطح شهرها ممکن است پخت و پز در خانه هر روز انجام نشود بنابراین، ممکن است فضای کمتری به آشپزخانه اختصاص داده شود اما در بعضی اوقات طراح بر اساس لکه گذاری آشپزخانه در بهترین نقطه پلان و براساس بالابودن متراژ پلان آشپزخانه بزرگ طراحی میکند که میتواند به انتخاب رنگها و متریالها مختلفی برای چیدمان آشپزخانه کمک کند.

ب) آشپزخانه ها نیازمند ایجاد سقف بلند هستند چون ممکن است مورد استفاده بیشتری قرار بگیرد نسبت به دیگر فضاهای خانه.

پ)در بعضی آشپزخانه ها ممکن است فضایی برای صبحانه خوری یا نهار خوری براساس قرارگیری این فضا با مجاورت با بهترین نور طبیعی و ارتباط مستقیم با فضای بیرون و دید مطلوبی به بیرون( حیاط.باغ.یا دید به طبیعت)داشته باشد.

ت) در بعضی ویلاها که بخش پخت و پز و خانه داری آن به خدمه ها مسئولیت داده میشود در نتیجه افراد منزل و مهمان ها زیاد با آشپزخانه درارتباط نیستند و آشپزخانه فضایی بزرگ با میزکارهای بزرگ و تقسیم فضاهایی برای ورود،شستشو،نگهداری و منجمد کردن مواد غذایی است یا حتی نشیمنی برای استراحت خدمه.

ث) متریالها و رنگهای مورد استفاده درآشپزخانه بسته به نوع اقلیم،ارتباط با فضای بیرون،ابعاد پنجره یا داشتن تراس در این فضا متفاوت است.

ج)در آشپزخانه های کوچک استفاده از رنگهای گرم، کمتر مورد استفاده است اما در آپارتمان ها و ویلاهای بزرگ که ممکن است فضای بزرگی به آشپزخانه اختصاص داده شود طراحی بر اساس سقف ها بلند و استفاده ازرنگهای گرم مطلوب است. مثل قهوه ای،اخرایی و…

2- معماری و دکوراسیون داخلی در اتاق خواب ها چه تعییرات و تحولاتی ایجاد می کند:

الف) اتاق خوابها که فضایی کاملا خصوصی هستند ، تعبیه ی حمام و سرویس درآن حایز اهمیت است.

ب) در بعضی اتاق خوابها میتوان بخشی از فضا را نیمه خصوصی در نظر گرفت و فضایی برای نشیمن و دیدن فیلم طراحی کرد.

پ) ایجاد تراس که مشرف به بهترین دید است، اهمیت دارد.

ت) متریالها و رنگها باید ایجاد حس آرامش بخش را به انسان بدهند در نتیجه ترکیب رنگهای گرم و خنثی یا ترکیب رنگهای گرم و سرد مورد استفاده قرارمیگیرد و رنگی مثل آبی در عین سرد بودن آرامش بخش خواهند بود. اما رنگهای خنثی به تنهایی حس خسته کنندگی را ایجاد میکند.

ث)استفاده از کلوزت روم برای انتخاب لباس در اتاقهای بزرگ میتواند حایز اهمیت باشد وطراحی شده باشد و رنگ آن با کف پوش و دیوارها همخوانی داشته باشد.

3- معماری و دکوراسیون داخلی در نشینمن خصوصی چه تعییرات و تحولاتی ایجاد می کند:

این فضا چون مکانی برای گردهمایی خانواده است میتوان گفت، فضایی نیمه عمومیست و استفاده از رنگهای گرم و جلوگیری از تابش نور طبیعی به این فضا و کوتاه بودنت سقف باید مورد بررسی قرارگیرد تا حس خوبی را برای افراد ایجاد کند.

4- معماری و دکوراسیون داخلی درسالن و پذیرایی چه تعییرات و تحولاتی ایجاد می کند:

الف)تفکیک این فضا با نشیمن با استفاده از پارتیشن یا پله یا ایجاد شکستی در پلان و استفاده از رنگهای خنثی و رنگهای گرم و و ایجاد سقف بلند در صورت بزرگ بودن پذیرایی ،ایجاد فضایی با شکوه را برای مهمان ایجاد میکند چرا که این فضا کاملا عمومیست.

ب)نورپردازی این فضا و نوع متریال کف و رنگ آن و طراحی دیوارها با ایجاد نقش ها یا انتخاب کاغذدیواری میتواند حس شعف را در مهمان برای گذراندن زمان خاطره انگیز به او بدهد.

پ)درارتباط بودن فضای غذاخوری با پذیرایی مهم است اما در بعضی موارد ممکن است میز ناهارخوری در خود پذیرایی قرار گیرد و فضای برای خورن غذا بصورت جدا نباشد.

1- معماری و دکوراسیون داخلی درسرویس های بهداشتی چه تعییرات و تحولاتی ایجاد می کند:

باید بسته به تعداد نفرات و اتاق خوابها و ضرورت یک سرویس برای استفاده مهمان مورد بررسی قرار بگیرد.استفاده از رنگهای تیره و خنثی برای کمتر دیده شدن آلودگی و لکه ها مهم است و استفاده از وان و طراحی حمام اصلی در خانه های با متراژ بالا حائز اهمیت است.

6-لاندری و محل شسته شوی لباسها: تفکیک این فضا از آشپزخانه ممکن است.

7-فضاهایی مانند کتابخانه و اتاق موسیقی یا مکانی برای ورزش کردن:

این فضاها نوعی فضاهای خدماتی و دنج برای گذران زمان و کمک کردن به روح و جسم انسان هستندو باید فضاهایی با نور طبیعی و سقفهایی بلند و استفاده از رنگهای گرم باشند که می توانند به ارتقا دادن روحیه انسان و بهتر زیستن او کمک کنند. و میتوانند کاملا جدا از نشیمن و فضای عمومی باشند.

ا

ا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =