طراحی اتاق خواب

طراحی اتاق خواب

طراحی معماری و دکوراسیون اتاق خواب مدرن: همانطور که می دانید طراحی و نحوه چیدمان هر فضا تاثیر مستقیمی بر روند زندگی افرادی که در آن جا زمان میگذرانند دارد. یکی از حائز اهمیت ترین بخش ها در محیط منزل اتاق خواب می باشد که باید قطعا باید به طراحی و چیدمان آن به دقت پرداخته شود. افراد بیش تر زمان خود برای استراحت و رسیدن به آرامش را در این قسمت صرف می کنند.

حتی می توان گفت که اتاق خواب پناهگاهی امن و آرام به حساب می آید که می توان خستگی های روزمره را پس پایان یک روز پر مشغله از یاد برد.

طراحی اتاق خواب

از طرف دیگر اتاق خواب با توجه به اینکه فضایی شخصی می باشد می توان به راحتی به سلایق، احساسات و علایق افراد را به نمایش بگذارد. از عواملی که در طراحی اتاق خواب بسیار مهم تلقی می شود نحوه چیدمان و نوع سبک و انتخاب رنگ ها می باشد که تأثیر شایانی بر حال روحی  و عواطف افراد داراست. به همین جهت از واجب ترین اموری که باید در بازسازی و نوسازی منازل مسکونی جز اولویت های قرار گیرد طراحی اتاق خواب ها می باشد.

[av_button label=’مشاوره طراحی اتاق خواب’ link=’page,35′ link_target=” size=’large’ position=’center’ label_display=” title_attr=” icon_select=’yes’ icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ color=’custom’ custom_bg=’#67a800′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-39aolj’ id=” custom_class=” admin_preview_bg=”]

رنگ در طراحی اتاق خواب مدرن

برای انتخاب رنگ در این فضا می توان رنگ مورد علاقه فرد را به کار برد. اما در عین حال باید به انتخاب رنگ صحیح دقت کافی به کار گرفته شود. برای این فضا بهتر است از رنگ هایی با طیف روشن استفاده شود که انتقال آرامش به فرد یا افراد استفاده کننده را نیز دوچندان کند.

رنگهایی چون سبز، آبی و خاکستری وحتی سفید و کرم های روشن از رنگ هایی هستند که برای اتاق خواب مناسب می باشند. در کنار این رنگ ها افزودن برخی از طیف های رنگی مانند قرمز، قهوه ای و زرد در برخی از قسمت ها  اگر در جای مناسب و با توجه به چیدمان استفاده شود می تواند انتقال دهنده حس آرامش را باشد.

طراحی سقف در اتاق خواب

شاید این باور وجود داشته باشد که طراحی سقف ها از اهمیت کمتری نسبت به دیوارها برخوردارند اما باید گفت که سقف در اتاق خواب به منزله دیوار پنجم به حساب می آید. سقف های ساده و طراحی نشده در این فضا فرد را در هنگان دراز کشیدن با چوسته ای خالی مواجه کرده که حس خوبی را منتقل نخواهد کرد از این رو با ایجاد بافت هایی ساده و رنگ ملایمی میتوان به زیبایی بصری و انتقال حس خوب در این فضا افزود.

طراحی اتاق خواب

رنگ مناسب برای سقف حتما باید از دیوار ها روشن تر باشد چرا که این امر برای افراد خستگی بصری به همراه نیارده بلکه باعث احساس راحتی و آرامش بیش تری در افراد می شود. استفاده از عناصری مانند گچ بری ها تزئینات رنگی در سقف اگر به گونه ای صحیح و مهندسی طراحی شود زیبایی را به ارمغان خواهد داشت.

فضای اتاق را ساده نگه دارید

فضای اتاق بدون در نظر گرفتن سبک انتخابی ( مدرن و یا کلاسیک ) باید ساده و زیبا به نظر برسد. برای حرکت و انجام امور باید طراحی و چیدمان به نحوی باشد که فاصله ی مناسب میان تخت و سایر وسایل موجود در اتاق خواب حفظ شود. عناصر اصلی و لازم برای یک اتاق خواب تخت ،کمد، میز می باشند و دیگر عناصرغیر ضروری تلقی میشوند که اگر اتاق دارای فضای کافی نیست بهتر است تا حد امکان از قرار دادن آن ها پرهیز شود تا از شلوغی و در هم ریختگی فضا جلوگیری شود.

انتخاب مبلمان مناسب

اندازه فضای اتاق و متراژ آن مهمترین مسئله برای انتخاب مبلمان می باشد. از دیگر مواردی که تاثیر مستقیمی بر انتخاب مبلمان دارد سبک طراحی اتاق می باشد.

داشتن کمد به اندازه نیاز

برای از دید خارج کردن لوازم غیر ضرووری همچون لباس ها و لوازم شخصی باید به اندازه کافی در اتاق کمد تعبیه شود. تعبیه و در نظر گرفتن کمد ها در منظم نشان دادن فضای اتاق وهمچنین بزرگتر نشان دادن آن تاثیرگذار می باشد.

[av_button label=’مشاوره طراحی اتاق خواب’ link=’page,35′ link_target=” size=’large’ position=’center’ label_display=” title_attr=” icon_select=’yes’ icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ color=’custom’ custom_bg=’#67a800′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-39aolj’ id=” custom_class=” admin_preview_bg=”]

 

مقالات مشابه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − دو =

به بالای صفحه بردن