طراحی فضای سبز

طراحی تخصصی فضای سبز و ویلا

در مقالات گذشته به اهمیت فضای سبز اشاره کردیم که در صورت امکان همچین فضایی را برای خودمان طراحی کنیم. هر چند خانه های آپارتمانی امروزه دگر اجازه چنین فضایی را به ما نمی دهد. معمولا در اطراف مشهد مانند ویلاهای طرقبه و شاندیز و یا زشک و ابرده و همچنین سمت های دیگر ویلاهای باغ های فردوسی و جاده اخلمد در مشهد وجود دارد که مردم در آن جا برای خود ویلا و یا باغچه ایی سبز را فراهم میکنند.

بهترین روش ممکن برای اینکه بتوانید از این فضاها بهره برداری کنید داشتن یک مشاور و طراح و متخصص در امر طراحی ویلا و فضای سبز است. زیرا درخواست های خود را می توانید به راحتی به مهندس طراح بدهید و او می تواند به صورت تخصصی برای شما فضای مورد نظر را طراحی و اجرا کند.

در این ویدئو نمونه های طراحی ویلا و فضای سبز را مشاهده کنید:

 

طراحی فضای سبز جایگاه های مختلفی می تواند داشته باشد:
  • روی پهنه زمین به صورت فضای محدود:

این مورد شامل باغچه های کوچک و باغ های شخصی می باشد که به علت فضای اندک شخصی در اشل نقشه نمایان نمیشود. مانند ویلاهای کوچک و بزرگ یا طراحی محوطه های شخصی که می توانید نمونه های لندسکیپ آن را در تصاویر زیر ببینید که نمونه های واقعی شرکت معماری و دکوراسیون داخلی کارمانی می باشد:

طراحی ویلا و فضای سبز

طراحی ویلا و فضای سبز

طراحی ویلا و فضای سبز

  • روی پهنه زمین بصورت نقشه ایی و با فضای بیشتر:

این مورد بیشتر بصورت پارک ها و محوطه سازی های بزرگ و جنگل ها است که روی نقشه مانند توده های سبز نشان گذاری میگردد. این موارد میتواند دکور سبز فضای عمومی مانند خیابان ها و … باشد در زیر تصاویری می بینید که گویای این مطلب است:

طراحی ویلا و فضای سبز طراحی ویلا و فضای سبز

  • بصورت گلخانه ایی محور

این سبک فضای سبز بسیار محدود است و معمولا مربوط به تراس ها و پاسیو های خانه های بسیار کوچک است اما از طرفی هم بسیار پرطرفدار است چون زندگی شهری و آپارتمانی این ممکن را نمی دهد و همین بس که حتی از یک تراس بشود به عنوان فضای سبز و گلخانه ایی استفاده کرد.

نمونه های زیر را ببینید:

طراحی فضای سبز طراحی فضای سبز

  • روف گاردن ( با فاصله از زمین ):

این نوع از طراحی فضای سبز مختص بام ها است یعنی فضای بام را گونه ایی طراحی میکنند که عملکرد یک فضای سبز عالی مانند حیاط را در ارتفاع داشته باشد که این مورد هم خوراک خانه های آپارتمانی می باشد.

مانند نمونه های زیر:

 

طراحی فضای سبز طراحی فضای سبز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =