اجرای یک ویلای لوکس و لاکچری

در این مقاله به نکات بسیار حائز اهمیت در شکل گیری، طراحی و اجرای ویلاهای لوکس و لاکچری و خدمات طراحی ویلا در مشهد می پردازیم. قطعا طراحی و اجرای یک ویلا همچنین طراحی داخلی و فضای سبز آن نه تنها می بایستی بر اساس اصول مهندسی و معماری و همسان با اقلیم هر منطقه صورت پذیرد بلکه می بایستی علاوه بر ایجاد فضایی لوکس و چشمگیر در یک نگاه ، مخاطب را غرق در فضایی مسحور کننده نماید. این امر قطعا میزان آرامش و رضایت را در فضاهای داخلی آن ویلا نیز دوچندان می نماید. که میسر نمی گردد مگر با طراحی کاملا مهندسی و حساب شده با لحاظ تمامی پارامترهای لازم و اجرائی.

طراحی ویلا در مشهد

عناوین طراحی ویلا در مشهد با رویکردی لوکس و لاکچری

  1. توضیحاتی درباره طراحی ویلا
  2. سبک ویلا
  3. ویژگی معماری ویلا
  4. طراحی ویلا
  5. انتخاب متریال ها
  6. متریال های مناسب برای ویلاهای لوکس ( مدرن و یا کلاسیک ) در مشهد
  7. آب و هوا
  8. اجرای یک ویلای لوکس و لاکچری در مشهد

1-توضیحاتی درباره طراحی ویلا

در طراحی و اجرای یک ویلا می بایستی تمامی شرایط مد نظر قرار گرفته تا پس از پایان پروژه نه تنها به لحاظ بصری کاملا تاثیرگذار باشد ، بلکه تمامی پارامترها دست در دست هم داده تا بهترین سطح آسایش و آرامش روانی و فیزیکی ، برای مخاطب حاصل گردد.

قطعا زاویه تابش آفتاب ، شرایط اقلیمی زمین ، جهت وزش باد منطقه ، حدود زمین و نحوه تعامل آن با ویلاهای دیگر ( همسایگان ) و لحاظ قوانین ساخت وساز در آن منطقه از جدی ترین و اساسی ترین پارامترهایی هستند که قبل از طراحی می بایستی توسط گروه مهندسی بررسی گردد.

مطمئنا در ابتدا انتخاب درست بهترین شرکت طراح و سازنده ویلا در مشهد تمامی مراحل را برای کارفرمایان تسهیل می نماید.

اما پس ازدر نظر گرفتن موارد فوق و پس از انتخاب سبک مدرن و یا کلاسیک برای طراحی آن ویلا ، که بستگی مستقیم به ذوق و سلیقه کارفرما دارد ، فرآیند طراحی آغاز می گردد.

طراح و آرشیتکت

طراح و آرشیتکت یک ویلا نه تنها بایستی مسلط به تمامی اصول مهندسی بوده و از تجربه بالایی در این امر برخوردار باشد ، بلکه می بایستی از ذوق و سلیقه سرشار، نیز بهره مند باشد که صد البته این امر در شرکت ها و گروه های معماری که از مهندسین مختلف در انجام یک پروژه بهره می برند، قطعا به شکلی حرفه ای انجام می گیرد. چرا که با حضور مهندسین متخصص در یک تیم واحد هریک با توجه به تخصص خود اقدام به انجام یک بخش در طراحی ویلا می نمایند.

به عنوان مثال برای طراحی یک ویلا، مهندس معمار، طراحی پلان می نماید، تیم طراحی داخلی اقدام به طراحی فضاهای داخلی نموده، سازه توسط مهندس عمران محاسبه گردیده و آماده اجرا می شود، سپس تیم متخصص طراحی مرتبط با فضای سبز (لند اسکیپ) به طراحی بخش های بیرونی می پردازند و در نهایت طرح مربوطه، توسط مدیر دپارتمان طراحی منسجم و یک پارچه گردیده و پروژه آماده اجرا می گردد.

2- سبک ویلا

قطعا انتخاب سبک ویلا در تمامی پارامترهای دیگر آن بسیار سرنوشت ساز و تاثیرگذار می باشد.

سبک ویلا

انتخاب سبک ویلا ، عناصر و المان های آن در مرحله ابتدا توسط کارفرما و صاحب آن ویلا و با توجه به سلیقه همچنین سبک و سیاق مورد علاقه وی انتخاب و مطرح می گردد و در صورت ادامه کار بر همین اساس پس از مشاوره با تیم طراحی و اجرا تا انتهای پروژه روی سایر پارامترها از جمله فضاهای داخلی ، نما و فضاهای سبز ( لند اسکیپ ) به همان نسبت تاثیرگذار بوده و جهت کار را مشخص می نماید.

3- ویژگی معماری ویلا

امروزه در تعریف ویژگی معماری ویلا دیگر به نظرات سنتی و قدیمی اکتفا نمی نماییم که ویلا صرفا دارای یک محوطه وسیع و باز بوده و یا بسیاری از ویلاها در نقطه مرکزی خود دارای یک شاه نشین باشند که از سایر قسمت ها بلندتر باشد و حتما فضاهای بیرونی مملو از درخت و آبنما باشند.

ویژگی معماری ویلا

بلکه با استناد به معماری روز دنیا ، نوع نیاز های مخاطب امروزی ، نوع اقلیم ، نوع سلیقه کارفرما و صاحب آن ویلا و با لحاظ محدودیت های منطقه ( به لحاظ قوانین ساخت ) متراژ زمین و بسیاری از پارامترهای دیگر برای هر بنا با توجه به بایدها و نبایدهای مرتبط با آن ، ویژگی منحصر به فردی برای معماری آن ویلا تعریف می گردد که این امر رابطه مستقیمی با جسارت یک معمار و گروه مهندسی وی دارد تا خارج از تعاریف کلیشه ای و با توجه به شرایط موجود دست به طراحی و انتخاب بهترین ها بزند.

4 – طراحی ویلا

بدون هیچ تردیدی طراحی یکی از مهمترین بخش ها در خلق یک ویلای زیبا ، چشم نواز ، لوکس ، و لاکچری به شمار می آید.

با یک طراحی خوب و حساب شده نه تنها تمامی بخش های دیگر می تواند در زمان اجرا بسیار منسجم تر پیش برود بلکه نتیجه کار پس از اجرای آن ویلا بسیار تاثیرگذار خواهد بود که نه تنها صاحب آن ویلا بلکه هر مخاطبی را غرق در عظمت خود می نماید.

طراحی ویلا

5- انتخاب متریال ها

آیا توجه کرده اید چرا با دیدن بسیاری از ویلا ها یا فضاهای داخلی آن  همچنین فضاهای بیرونی( فضای سبز ) و یا نمای آن ویلا هیچ حسی در شما برانگیخته نمی شود ولی با دیدن  و یا حضور در برخی ویلاها و نگاهی کوتاه در آن حس عظمت و شکوه را در جای جای آن مشاهده می نمایید و غرق در زیبایی نورها ، رنگ ها ، و فضاها می شوید ؟ آیا به نظر شما انتخاب متریال های مناسب و درست نقشی در این امر ایفا نمی نماید ؟

انتخاب متریال ویلا

بله ، پس از طراحی و با شروع اجرا ، انتخاب متریال های مناسب با سبک وسیاق یک ویلا و به کارگیری و اجرای مناسب آن متریال در کنار متریال های دیگر ( صد البته با به کارگیری تیمی مجرب ) در خلق ویلایی وزین نقش چشمگیری را ایفا نموده و همین انتخاب های درست و به جا و چیدمان متریال ها به صورت درست در کنار یکدیگر در خلق عظمت و انتقال حسی لوکس و لاکچری در یک ویلا نقش حیاتی را ایفا می نماید.

البته انتخاب متریال ها در یک ویلا نباید جدا از هم بلکه می بایستی در تعامل با یکدیگر انجام پذیرد زیرا حفظ انسجام فضاها در ویلا بسیار حائز اهمیت است و فضاهای داخلی ، نما ، فضای سبز ( لنداسکیپ ) استخر ، سونا ، جکوزی  و … در یک ویلا می بایستی در تعامل با یکدیگر بوده و هر یک ساز جدایی را ننوازند.

6- متریال های مناسب برای ویلاهای لوکس

همواره وقتی اقدام به طراحی یا اجرای یک ویلا می نماییم ضمن حفظ اصول مهندسی و پس از آن ، به دنبال تاثیرگذارترین حالت ممکن در یک ویلا هستیم.

اگر ویلایی را طراحی و سپس اجرا نماییم با بهترین اصول مهندسی اما آن ویلا تاثیرگذار نباشد همان بهتر که اصلا اقدام به ساخت آن ننمائیم و با صرف هزینه های گزاف تنها خستگی را برای خود و دیگران به ارمغان نیاوریم !

متریال های مناسب برای ویلاهای لوکس

اما پس از یک طراحی حساب شده سوال این است چه متریال هایی به غایت زیبا و تاثیرگذار هستند ؟ پاسخ این است : همه و هیچ کدام

زیرا با نگاهی به برترین و به روز ترین فضاهای ویلایی به غایت زیبا به این نتیجه می رسیم که معجزه همگی آن ها انتخاب بجا و درست و ارتباط و تعامل متریال ها و نحوه استفاده از آن متریال بوده و هیچ متریالی نقش مطلقی در خلق ویلایی محسور کننده را به تنهایی ایفا نمی نماید ، حتی یک نورپردازی مناسب بر سطحی کاهگلی و یا سیمانی می تواند جذاب باشد چه رسد به همان نورپردازی روی یک سطح و یا  سنگ مرغوب.

اما استفاده نابجا از همین سنگ مرغوب با بالاترین درجه کیفیت در محلی نا بجا و نامناسب هیچ تاثیر بصری مناسبی نخواهد داشت.

پس هر متریالی بنا به سبک و سیاق غالب یک ویلا با درجه مرغوبیت بالا و در تعامل با سایر متریال ها می تواند تاثیرگذار باشد و از طراحی و ایده تا خلق و اجرای یک ویلای لاکچری کمک نماید.

7- آب و هوا (اقلیم)

در طراحی و ساخت یک ویلا قطعا یکی از مهمترین مواردی که می بایستی به آن توجه داشت آب و هوا و اقلیمی است که ویلا در آن واقع شده ، مثلا وجود سقف های شیروانی با عایق بندی های بسیار قوی ویژه مناطق بارانی است و متاسفانه در بسیاری از ویلا های مشهد که هیچ ارتباطی با اقلیم فوق الذکر ندارند همین ویلاها به شکل زننده ای تکرار شده اند زیرا اغلب این ویلاها توسط افراد غیر حرفه ای ساخته شده و تنها مرجع آن ها یک عکس از یک ویلای دیگر در منطقه ای متفاوت بوده که از روی همان عکس اقدام به کپی و سپس اجرا نموده اند آن هم در اقلیمی غیر مرتبط.

آب و هوا (اقلیم)

شکی نیست فضای شیروانی می تواند زیبا و نوستالژی باشد اما به شرط استفاده مناسب و به اندازه و با درک درست از سایز فضاها.

پس درک این امر بسیار حائز اهمیت می باشد که با درنظر گرفتن اقلیم مربوط به منطقه مشهد قطعا می بایستی طراحی و اجرای ویلا و حتی انتخاب متریال ها ، مناسب و سازگار با نوع اقلیم انجام پذیرد.

8- اجرای یک ویلای لوکس و لاکچری

قطعا پس از یک طراحی حرفه ای و تمام عیار که در غالب دو بعدی CAD و سه بعدی 3D به کارفرما ارائه می گردد و پس از تایید طراحی مربوطه برای اینکه دفترچه طراحی در حد یک ایده باقی نماند  و از خط  به اجرا در آید باید توسط تیم اجرایی شروع گردد و عوامل فنی بسیاری در هر قسمت به اجرای آن طرح و پلان  بپردازند و قطعا این امر با جدول زمان بندی همچنین ترتیب عملیات اجرایی و تحت نظر مدیر اجرایی شرکت به پیش خواهد رفت.

اجرای یک ویلای لوکس و لاکچری

در اینجا یک طراحی خوب با ذکر جزئیات فراوانش هر روز به تیم اجرایی بیش از پیش کمک خواهد کرد و مدیر اجرایی در انتقال طرح به عوامل فنی در کوتاه ترین زمان ممکن و به دور از هرگونه دوباره کاری همواره موفق خواهد بود که این امر در پیشبرد پروژه به لحاظ زمانی و کیفی بسیار حائز اهمیت می باشد.

در عین حال پس از ارائه طرح خوب و انتخاب متریال های مناسب اکنون حرف آخر را تیم اجرا و عوامل فنی می زنند تا در پایان پروژه ، همان طرح با اجرایی مناسب زنده گردد و هر مخاطبی را غرق در شکوه و عظمت خود نماید.

شرکت کارمانی با سالها تجربه در ارایه خدمات طراحی ویلا در مشهد آماده ارایه خدمات مشاوره به شما عزیزان می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 10 =