طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا مدرن به سبب داشتن متراژ معمولا کوچک تر جزو طراحی می باشد. مهندس معمار باید تخصص بالایی در این زمینه داشته باشد. ساخت ویلا نیز از مواردی است که باید از پیمانکار با تجربه در این زمینه کمک گرفت. تا بتوانید بر اساس سه بعدی ها و نقشه ویلا مدرن ، کاملا شبیه ویلای طراحی شده ویلا شما را بسازد. این موضوع را باید بدست افراد با تجربه بسپارید. طراحی و ساخت ویلا مدرن شامل عوامل متعددی است که به بررسی آن می پردازیم.

طراحی ویلا مدرن

سبک های طراحی ویلا

سبک طراحی ویلا  یکی از شاخصه‌های اصلی است. که باعث زیبایی ویلای شما می شود. این  زیبایی  می‌تواند در  سبک های طراحی کلاسیک یا مدرنیته باهم در آمیخته شوند.

بر این اساس می توان گفت که عوامل متعددی نظیر فرم، تکنیک، جغرافیا و مصالح می تواند مهم ترین عامل تاثیر گذار در سبک طراحی ویلا باشد.

سازه ساختمان ویلا از سه شاخصه مهم تشکیل می شوند که عبارتند از:

 1. المان های به کار گرفته شده در ظاهر سازه
 2. شیوه های متعدد ساخت
 3. مصالح مورد استفاده

علاوه بر آن باید گفت که سبک های طراحی سازه های ویلایی از دو بخش تشکیل خواهد شد:

 1. برنامه ریزی و طراحی کامل سازه ساختمانی
 2. طراحی داخلی سازه ویلایی که می تواند تشکیل شده از نمای داخلی پلان، مصالح قابل استفاده، چیدمان و المان در ویلا باشد.

سبک های طراحی ویلا

انواع سبک های طراحی ویلا

همان طور که می دانید هر کشوری بر اساس نیاز، سنت و سلایقی که داشته اند. از شیوه های متعددی برای ساخت ساختمان استفاده می کردند. اما در این میان تعدادی از آن ها جهانی شده. نظر معماران را به خود جلب کرده است.

یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که پیش از طراحی باید به آن توجه داشت انتخاب سبک معماری ویلا است. که می بایست در طراحی از آن استفاده کرد. تا کنون انواع متفاوتی از سبک های معماری در دنیا بوده.به نوع فرهنگ هر قوم و ملیتی طراحی شده است. در این میان از جمله رایج ترین آن ها که در کشور برای طراحی ویلا استفاده می شود به شرح زیر است:

 1. طراحی ویلا کلاسیک
 2. طراحی ویلا مدرن
 3. طراحی ویلا معاصر
 4. طراحی ویلا مینیمال

طراحی ویلا مدرن

امروزه بسیاری از افراد جامعه سادگی، را ترجیح می دهند. تا برای طراحی از سبک های نوین و مدرن استفاده کنند.طراحی مدرن در زمان حال مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی و ساخت این نوع ویلا به نوبه خود می تواند بسیار خاص باشد. بر خلاف سبک کلاسیک هیچ گونه محدودیتی ندارد.

در ویلا مدرن می توانید از متریال های متفاوتی همچون بتن، چوب، شیشه و … ویلا استفاده کنید. اصول طراحی و ساخت ویلا مدرن به صورتی است که سازه را به شکل دوبلکس یا تریبلکس طراحی می کنند.

متریال هایی که در سبک مدرن در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد، از مصالح طبیعی همچون چوب و سنگ و شیشه بوده. طراحی متقارن یا نامتقارنی را تشکیل می دهد. ویلا هایی که با استفاده از این سبک طراحی می شوند، بیش از سایر روش های از نور طبیعی بهره می گیرند.

طراحی ویلا مدرن

ویژگی های طراحی مدرن ویلا

از جمله مهم ترین شاخصه هایی که از طراحی معماری یعنی طراحی مدرن است استفاده پنجره های بزرگ برای بهره گیری بیشتر از نور طبیعی، استفاده از شکست های زیبا در نما ویلا و …می باشد. مهم ترین شاخصه های معماری در طراحی ویلا به سبک مدرن در چند مورد خلاصه می شود که عبارتند از:

 1. سادگی در
 2.  تزئینات مدرن
 3. فضاهای باز و پر نور ویلا
 4. جزئیات ساده و خاص
 5. بهره گیری استراتژیکی از متریال های مورد استفاده به عنوان عایق بصری و شخصیتی برای نما ویلا

ویژگی های طراحی مدرن ویلا

چرا طراحی مدرن را انتخاب کنیم؟

در حال حاضر دوری از شهر، اولین انتخاب افراد برای رسیدن به آرامش و استراحت های آخر هفته است. به همین دلیل ویلا  باید بر اساس سبکی طراحی و ساخته شده باشد که علاوه بر ایجاد آرامش، زیبایی و عام پسند باشد. به همین دلایل است که طراحی ویلا سبک مدرن بیش از پیش در ایران رواج یافته است.

ویژگی های سبک مدرن ویلا گفتیم استفاده از پنجره های قدی از مهم ترین ویژگی این سبک است. با وجود این پنجره ها نمای فوق العاده زیبایی به نما ویلا و همچنین از داخل ویو بسیار جذاب و پانارومایی از محیط و طبیعت اطراف داریم .

ویژگی های دیگر این سبک که میتواند شما را به سمت این نوع طراحی ویلا جذب کند میتوان به نورگیری عالی ویلا از طریق پنجره های خود اشاره کرد ، با وجود نور طبیعی که داخل ویلا میباشد از هزینه های سیستم های گرمایشی و نورپردازی اضافی خودداری کرد. همچنین طراحی ویلا مدرن به نوعی دوست دار و سازگار با محیط زیست می باشد که این خود از دلایل آینده نگری این سبک طراحی ویلا میباشد

طراحی ویلا سبک مینیمال

یکی از معروف ترین شیوه هایی که در سبک طراحی ویلا مورد توجه معماران دنیا قرار گرفته است. استفاده از طراحی ویلا با سبک مینیمال می باشد. در واقع طراحان قدیمی همچون لوید رایت با فلسفه جنبش مدرنیسم اقدام به حذف تزئینات و جزئیات در طراحی مورد نظر خود انجام داد. که این جنبش باعث خلق مینیمالیسم گردید. از جمله مهم ترین ویژگی های این شیوه در طراحی معماری شامل خطوط و بام های صاف، طراحی فضاهای باز و فاقد پرتی و پنجره های بزرگ برای استفاده از نور طبیعی بیشتر می باشد.

در کل این سبک طراحی ویلا ، دارای زیبایی و سادگی خاص خود است. موضوعی که باید آن را بیان کرد این که نباید این طراحی مینیمال ویلا را با سبک مدرن ویلا اشتباه نمود. در بحث طراحی مدرن باید به مواردی همچون شکست ها و شیشه های بلند می باشد.در حالت کلی مینیمال گرایی با استفاده از این سبک، می تواند طراحی بهتری از طریق ساده گرایی ایجاد کند. این ساده گرایی می تواند مصالح، جزئیات و رنگ سازه را بیش از سایر شیوه ها به نمایش بگذارد.

 

ایده هایی برای طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا مدرن سبکی خاص در زمینه طراحی ویلا است. با رعایت چندین ایده می توانید به زیبایی و جذابیت این سبک را ایجاد کنید.

اولین ویژگی در ویلا مدرن داشتن سادگی و خوانایی طراحی در طراحی داخلی و هم طراحی نمای بیرونی می باشد. در واقع با داشتن سادگی اما استفاده از شکست ها در طراحی، زیبایی این ویلا در چشم هر بیننده ای زیبا می باشد.

ویژگی دیگر اصلی  در ویلا مدرن استفاده از متریال های شیشه و بتن در طراحی می باشد. علاوه زیبایی بسیار عالی، هزینه های اجرا ویلای نیز نسبت به سبک کلاسیک کاهش پیدا می کند.

در طراحی نما مدرن ویلا نیز با استفاده از پنجره های قدی و بلند، ویو عالی از باغ ویلا و همچنین دید مرکزی نسبت به سالن اصلی ویلا پیدا کنیم. در طراحی داخلی ویلا مدرن، اتاق مهمان در طبقه همکف قرار می گیرد. استخر، از طریق آشپزخانه قابل دسترس می باشد.

ایده هایی برای طراحی ویلا مدرن

مهم ترین عناصر معماری تشکیل دهنده در سازه ویلا مدرن

توجه داشته باشید که مهم ترین عناصر ساختاری تشكيل دهنده يك ویلایی مدرن در هر شرایطی طراحی خواهد شد. طراحی تا اندازه ای از نكات فنی و معيارهای عمومی پيروی می کند. به المان های مهم در طراحی ویلا مدرن در زیر به آن می پردازیم.

 1. نما فضاهای باز

همه المان ها و عناصر موجود در فضای باز (منفذها) می توانند يك ساختار منسجم را بر روی ديوارها ایجاد کنند. تركيب اصول ساختاری متنوع می تواند به شكل گيری یک نمای زیبا شود.

 1. عناصر شیشه ای

المان هایی که در طراحی ویلا مدرن بکار می رود. همچون ستون ها، پنجره ها و طراحی داخلی ویلا، می توانند از متریال شیشه بهره ببرند. این متریال که پایه اساسی در سبک مدرن است. می تواند هم در بخش داخلی و هم خارجی بکار رود.

 1. سقف

سازه های ساختمان بدون ایجاد سقف با بیشترین اجزاء را نمی توان یک بنای باشد. سقف، ساختمان را به یک پيكره كامل تبديل کند. نقشه کشی شهری و معماری نقش قاطعی در انتخاب نوع یک سقف را به نمایش می گذارند.

طراحی ویلا خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی کارمانی بسپارید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 10 =