بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه

بازسازی به مجموعه فرآیندهایی گفته می شود. که برای به وجود آمدن تغییرات کلی و یا جزیی در ساختمان انجام می گردد. بازسازی آشپزخانه یکی از اولین گام های مورد نیاز در باسازی خانه می باشد. آشپزخانه که در واقع قلب خانه است جایی است که هر خانم خانه داری بیشترین زمان خود را در آن صرف می کند. به همین علت نیاز به تغییر و تحولی در دکوراسیون و طراحی و همچنین بازسازی آشپزخانه می باشد. اگر تغییرات به صورت حرفه ای و با استاندارد های لازم انجام شود هم خانه دلبازتر می کند. هم ارزش ملک شما را بالاتر می برد. در نتیجه این بازسازی به زمان، پول و تلاش زیاد نیاز دارد.

مطالعه بیشتر: هزینه و مراحل انجام کار بازسازی در مشهد

بازسازی آشپزخانه در مشهد

چرا بازسازی آشپزخانه برای ما مهم و ضروری است ؟

ایده پردازی در مورد تغییر دکور مستلزم این است. که طراح و یا هرکسی که مسئولیت بازسازی آشپزخانه در مشهد را به عهده دارد. در ابتدا فضاهای مورد نیاز مشتری را شناسای کند و برروی خلق آن تمرکز نماید. در آشپزخانه های قدیمی فضاهایی وجود دارد که قابل استفاده نیست. با توجه به رشد و افزایش تعداد افراد خانواده نیاز به ایجاد فاضاهای جدید در اشپزخانه وجود خواهد داشت.

روش های بازسازی آشپزخانه :

بازسازی به صورت کلی به معنی انجام تغییراتی اساسی مثل تعویض کاشی، سرامیک، لوله کشی برق، لوله کشی اب سرد و گرم در آشپزخانه می باشد. با توجه به سبکی که مورد پسند واقع شده است، جزیی از بازسازی آشپزخانه قدیمی محسوب می گردد.

تغییر درب کابینت آشپزخانه

بازسازی کابینت قدیمی آشپزخانه و انجام صحیح آن نتیجه رضایت بخشی را به ارمغان می آورد. یکی از نکات کوچک در این مورد استفاده از اکسسوری های مناسب مربوط به کابینت است. مثلا تغییر دستگیره های کابینت که زیبایی ان را دو چندان می کند و یکپارچگی کامل و زیبایی را به فضای اشپزخانه می دهد.

اگر در بازسازی آشپزخانه فقط قصد تعویض کردن رنگ کابینت را دارید. بهتر است با کسی که علم رنگ شناسی دارد و رنگ ها و ترکیب های آن را به خوبی می شناسد مشورت کنید.

تغییر کاشی آشپزخانه

یکی دیگر ار آیتم های اساسی در بازسازی آشپزخانه های قدیمی تغییر کاشی است. کاشی های مختلف طرح ها و رنگ و لعاب های زیبایی دارند. که با توجه به سبک بازسازی می توان از انواع مختلف آن استفاده نمود . کاشی های ساده و طرحدار هر کدام دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند که با توجه به سلیقه افراد خانواده انتخاب می شوند.

به عنوان مثال در بازسازی آشپزخانه ها مالک خانه کاشی های ساده و براق و در ابعاد کوچک را می پسندد و در بعضی از موارد دیگر کاشی های طرح دار مورد استقبال قرار می گیرد.

بازسازی اپن آشپزخانه

تغییر در اپن آشپزخانه از دیگر مراحل بازسازی آشپزخانه های قدیمی محسوب می گردد. فضای بسیاری از آشپزخانه های قدیمی با استفاده از دیوار از فضای نشیمن جدا شده است. در بازسازی می توان با برداشتن دیوار جدا کننده ظاهری زیبا و امروزی به فضای آشپزخانه بخشید. تغییر اپن های قدیمی آشپزخانه و جایگزینی ان با اپن های امروزی همچون اپن جزیره زیبایی فضای آشپزخانه را دو چندان می کند.

نورپردازی آشپزخانه

بازسازی مشهد

مهمترین تاثیری که می توان در بازسازی آشپزخانه بر فضا گذاشت نور پردازی صحیح است. نور پردازی بر دیگر عوامل طراحی، متریال و اصول زیبایی ارجحیت دارد. در واقع نور مناسب چه به صورت گسترده و چه به صورت نقطه ای هم هنگام پخت و پز و هم صرف غذا در ایجاد فضای مثبت در حال و هوای خانه و خانواده نقش بسزایی دارد.

در آشپزخانه باید حداقل از دو منبع نور استفاده کرد. یکی از بهترین ها لوسترهای آویز است. که نور کلی و عمومی آشپزخانه را تامین می کند. دیگر نور های نواری است که برای روشن کردن فضای کار بین کابینت استفاده می شود. تا سطح کار برای شما روشن شود و از خسته شدن چشمان شما جلوگیری کند.

از نکات مهمی که به هنگام انتخاب لوستر در بازسازی آشپزخانه حتما باید مورد توجه قرار داد ارتفاع سقف می باشد. اگر آشپزخانه سقف کوتاهی داشته باشد. نمی توان از لوسترهای آویز استفاده کزد زیرا در هنگام رفت و آمد باعث ایجاد مشکلاتی همچون برخورد سر با لوستر می گردد. برای این نوع سقف ها باید از لوستر سقفی استفاده شود. چون هم فضای کمی را اشغال می کند و هم روشنایی لازم را برای محیط آشپزخانه فراهم می نماید.

نکات بسیار مهم برای بازسازی آشپزخانه

از آن جایی که کابینت حجم بسیار زیادی از آشپزخانه را در برگرفته.  استخوان بندی آشپزخانه را نشان می دهد. بازسازی کابینت ام دی اف و با بازسازی کابینت فلزی قدیمی از اهمیت بسیاری برخوردار است. طراحی مدرن و یا کلاسیک آن بستگی به سلیقه افراد خانواده دارد که چه سبکی را می پسندند.

در بازسازی آشپزخانه و تغییر دوراسیون کارهای مختلفی انجام می شود. که با توجه به درخواست های مشتری می توان این موارد کم یا زیاد کرد.

زمانی که تصمیم به بازسازی آشپزخانه می گیرید باید به دیزاین، رنگ ها، زیباشناسی، امکانات و دیگر عوامل توجه داشته باشید. باید بدانید که در این آشپزخانه چه کارهایی می خواهید انجام دهید و چطور کار کنید. با طراحی دقیق آشپزخانه می توان زیبایی دکوراسیون داخلی را چندین برابر کرد.

شرکت طراحی و دکوراسیون در مشهد کارمانی با بیش از 20 سال سابقه بازسازی مشهد، آماده خدمت رسانی به همه متقاضیان بازسازی آشپزخانه در مشهد است، برای آشنایی با شرایط کاری و هزینه این پروژه می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

مقالات مشابه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + سیزده =

به بالای صفحه بردن